YETI

YETI

Vznik společnosti YETI připomíná začátky mnohých firem v tehdejším východním bloku. Bernd Exner začal šít péřové horolezecké oblečení a spací pytle v roce 1983, protože mu nevyhovovala omezená nabídka na trhu v bývalé NDR. Poněkud volnější ekonomické podmínky v tehdejší NDR ve srovnání s okolními socialistickými zeměmi umožnily, že Exnerova firma mohla oficiálně existovat již v roce 1987 a v období do roku 1989 představovala naprostou špičku mezi oficiálními výrobci v celém východním bloku.

Události roku 1989 umožnili raketový rozvoj firmy YETI. V roce 2000 Exnerova rodina prodává majoritní podíl ve firmě společnosti Carl Breiding a syn, která v té době byla předním evropským zpracovatelem peří. Tak začala druhá etapa rozvoje firmy YETI. V roce 2003 se stěhuje do nových prostor v bývalé textilce v Görlitz. Firma dále expanduje, ale nedostatek finančních prostředků přinutil společnost Breiding prodat firmu YETI dánské společnosti NORDISK FREIZEIT, orientované na produkci outdoorového vybavení.

Nástupem nového vedení na počátku roku 2005 začíná třetí etapa a také další rozvoj. Společnost YETI se díky kvalitě a dokonalé technologii řadí na přední místo mezi výrobci spacích pytlů. Pod registrovanou značkou Crystaldown nabízí to nejjakostnější peří a na své výrobky poskytuje 5tiletou záruku.